3. DZIEŃ MUZYKI EKSCENTRYCZNEJ | 4DME – na tarasie!

Groove, psychodelia, vaporwave i nostalgiczna elektronika w trzecim dniu festiwalowego szaleństwa 4dme!

3 pierwsze koncerty: Ducktails, James Ferraro i Typhonian Highlife odbędą się na tarasie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Po zachodzie słońca King Khan And The Shrines zagrają już w środku!

 

King Khan and the Shrines

King Khan – pół-Hindus, pół-Kanadyjczyk to wulkan energii i jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów porywających publiczność do świetnej zabawy. Grupa grająca funkowo-soulowy groove uchodzi za muzyczny fenomen i jeden z najbardziej zabawnych i rozrywkowych zespołów na świecie.
Grupa koncertuje w klubach i na festiwalach w Europie, Ameryce Północnej i Australii (SXSW, Coachella, Bestival, Pitchfork Festival, Big Day Out). Muzycy występowali m.in. z jakimi twórcami jak Sun Ra Arkestra, Jello Biafrą, Halem Wilnerem a nawet z Lou Reedem i Laurie Anderson.

 

Ducktails

Ducktails, z liderem Matthew Mondanile z zespołu Real Estate, grają psychodeliczne odmiany muzyki pop, z ukłonem w kierunku brzmienia lat 80. Chwalony za rozmarzone scenerie „Landscapes” i „Arcade Dynamics”, Ducktails łączy melancholię lo-fi, nostalgię za erą kaset wideo i umiejętność komponowania wyjątkowo chwytliwych melodii.

 

James Ferraro

Czołowy twórca tzw. hypnagogic popu.

Jego album „Far Side Virtual” (2011) zbudowany na „śmieciowych” dźwiękach melodyjek rodem z call center czy odgłosów startu aplikacji w rodzaju Skype’a, był niepisanym manifestem estetyki vaporwave. […]
„Human Story 3” (2016) najnowsze wydawnictwo sygnowane nazwiskiem Ferraro, nieoczekiwanie powraca do wątków z „Far Side Virtual”. W jakimś sensie jest to jej tematyczny sequel podejmujący zarówno próbę powtórzenia, odświeżenia eksperymentu sprzed pięciu lat, jak i będący jego naturalną kontynuacją. Znów mamy do czynienia nie tyle z zestawem poszczególnych utworów, ile ze specyficzną formą celebrowania odizolowanych wcześniej brzmieniowych komponentów. […]
„Human Story 3” brzmi jak ścieżka dźwiękowa do współczesnej wersji Biblii złożonej z samych zdjęć z Shutterstocka. To wyjątkowo dziwaczny album, nawet jak na pierwszego szamana wielkomiejskiej psychozy, na który to tytuł bez wątpienia zasłużył sobie James Ferraro.
Jakub Wencel, dwutygodnik.pl

 

Typhonian Highlife

Typhonian Highlife to nowy pseudonim Spencera Clarka, części duetu The Skaters tworzonego z Jamesem Ferraro. Jego nowa płyta “The World of Shells” jest zwiastunem nowego stylu który miesza dźwięki natury z techniką i orientalnym mistycyzmem. Ta płyta zabiera nas w magiczną podróż.

 

Sprawdź LINE-UP’y pozostałych DNI MUZYKI EKSCENTRYCZNEJ:

1

2

4