Teatralny Pasjans 2019

Teatralny Pasjans, skierowany jest do grup uczniów, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami z województwa pomorskiego. W swoich lokalnych ośrodkach/miejscowościach, pod opieką profesjonalnych reżyserów teatralnych, uczestnicy przygotowują własną adaptację sceniczną jednego z dzieł Szekspira. Jeden tekst jest jednocześnie przygotowywany przez jedną grupę seniorów, jedną uczniów i jedną grupę osób niepełnosprawnych. Jest to jeden z najbardziej wzruszających projektów naszego Działu Edukacji – pobudzający pasje, integrujący różne środowiska, przywracające godność i dumę z własnych osiągnięć. Choć na co dzień jesteśmy różni – w Teatralnym Pasjansie mówimy tym samym językiem – tym samym tekstem teatralnym. Jedni po drugich wcielamy się w te same role. Ten projekt uczy nas wszystkich szacunku do siebie na wzajem. I pokazuje, że każdy człowiek ma coś absolutnie niezwykłego do zaoferowania światu.

Do udziału zapraszamy:

  • grupy seniorów
  • grupy uczniów (13-16 lat) z nauczycielem prowadzącym
  • grupy osób z niepełnosprawnościami

W piątej edycji Teatralnego Pasjansa grupy uczestników zmierzą się z tekstami Williama Szekspira – trzy grupy zrealizują Króla Leara, kolejne trzy Henryka Vzaś kolejne Komedię omyłek.

Każdej grupie przydzielimy profesjonalnego reżysera, który będzie pracował z nią w wybranym przez grupę miejscu.

Finał projektu odbędzie się na deskach Teatru Szekspirowskiego w dniach 13-15 listopada 2019. Tego dnia wszystkie grupy po raz pierwszy spotkają się ze sobą oraz zaprezentują swoje spektakle przed szeroką publicznością.

Zgłoszenia należy przesyłać drogą e-mailową na adres: shakesploring@gmail.com 

Najpóźniej po 24 godzinach przyjdzie potwierdzenie dostarczenia formularza. W przypadku nie otrzymania potwierdzenia, prosimy o kontakt telefoniczny. Organizator nie bierze odpowiedzialności za niedostarczenie formularza z przyczyn technicznych.

Formularz i załączniki można również zostawić w zaklejonej kopercie z napisem “Teatralny Pasjans – zgłoszenie” w sekretariacie naszego Teatru (w godzinach jego pracy).

Szczegółowe informacje dot. zgłoszeń znajdują się w regulaminie projektu:

Formularz zgłoszeniowy:

Zgłoszenia przyjmujemy do 7 kwietnia 2019. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 15 kwietnia 2019.

Informacje:
Anna Ratkiewicz-Syrek: 58 351 01 19 lub 698 034 820
Marta Nowicka: 58 351 01 18 lub 604 759 340

Projekt dofinansowany z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Edukacja Kulturalna”