Teatroteka Szkolna

Teatroteka Szkolna to portal zachęcający nauczycieli do wykorzystywania metod pedagogiczno-teatralnych na lekcjach oraz w ramach zajęć pozalekcyjnych, opracowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Portal zawiera materiały edukacyjne, podzielone według grup wiekowych (przedszkole, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna), materiały audiowizualne oraz aktualności związane z edukacją teatralną w całej Polsce.

Gdański Teatr Szekspirowski został partnerem w wydarzeniu Tydzień z Teatroteką Szkolną. W czwartek (24 września) naszym teatrze odbędzie się spotkanie prezentujące pomysł i portal stworzony przez Instytut Teatralny. Przedstawimy Państwu multimedialne narzędzie dla nauczycieli oraz zorganizujemy dyskusje na temat edukacji teatralnej w szkole i prób łączenia jej z innymi obszarami szkoły i teatru. Będzie też możliwość wzięcia udziału w warsztatach prezentujących techniki proponowane przez Teatrotekę w praktyce.

Wydarzenie darmowe. Wstęp wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się u Działu Edukacji GTS.
Aby wziąć udział w wydarzeniu, prosimy wysłać maila na jeden z podanych adresów:
Anna Ratkiewicz-Syrek: akademia[at]teatrszekspirowski.pl, 698 034 820
Marta Nowicka: edukacja[at]teatrszekspirowski.pl, 604 759 340

Plan dnia:
15:30 – 16:00 – prezentacja portalu Teatroteka Szkolna
16:00 – 17:00 – dyskusja: Odkrywanie znanego/ Oswajanie nowego – Szekspir i nowa dramaturgia
17:30 – 19:30 – warsztaty narzędziowe Jak wykorzystać metody pedagogiczno-teatralne w praktyce szkolnej? Warsztaty do wyboru – TUTAJ!
19:40 – 20:20 – dla chętnych – zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego z przewodnikiem (8 zł)