Szkolenie integracyjne liderów i reżyserów

IMG_886415 lipca po raz pierwszy spotkaliśmy się wszyscy we wspólnym gronie. Był to dla nas ważny dzień. Grupy już wcześniej poznały wyniki rekrutacji, ale aż do tego piątkowego spotkania – tajemnicą było kto przygotowuje jaki spektakl i z którym reżyserem. Wszyscy więc czekali z niecierpliwością!

Szkolenie miało dwa główne cele: przekazać wszystkie najważniejsze informacje o projekcie (o roli lidera i reżysera, o harmonogramie, o tym, w jaki sposób organizatorzy mogą pomóc grupom i jak te grupy powinny przygotować się do pracy), a także – jak sama nazwa szkolenie wskazuje – chodziło o integrację.

Projekt „Teatralny Pasjans” jest projektem, który w samym sercu swoich podstaw ma łączenie ludzi. Dlatego tak ważne było dla nas (organizatorek), aby osoby, które zdecydowały się wziąć w nim udział, poznały siebie na wzajem. W tym celu przygotowałyśmy warsztaty, które przeprowadziła znakomita aktorka Teatru Wybrzeże: Marzena Nieczuja-Urbańska. I, co tu kryć? Były to wspaniałe warsztaty! Uczyliśmy się budować zaufanie, integrację, reagować na nastroje i postawy członków naszych grup. Najpiękniejsze było to, że uczestnicy szybko zaczęli wchodzić w bardzo ciekawe dyskusje z prowadzącą i między sobą – dzieląc się doświadczeniami, pomysłami, poradami. Zajęcia miały więc mniej więcej taką strukturę: „tajemnicze” zadanie – wyjaśnienie „tajemnicy” i omówienie celu zadania – dyskusja o możliwych korzyściach z wprowadzenia tegoż ćwiczenia w swoich grupach.

Widzieliśmy, że grupa naprawdę fajnie razem pracowała i kiedy na koniec razem uczestnicy odtańczyli rytualny taniec „do słońca” – wiedzieliśmy, że integracja się udała!

Mamy też nadzieję, że to spotkanie upewniło uczestników, że atmosfera projektu jest pełna życzliwości i że będą oni teraz niecierpliwie czekać na następne spotkanie wszystkich grup – u nas, na scenie GTS podczas finałowego przeglądu!

IMG_8709 IMG_8713 IMG_8769 IMG_8784 IMG_8787 IMG_8803 IMG_8862 IMG_8863