Lekcje i warsztaty – oferta

Szanowni Państwo,
informujemy, że ruszyły zapisy na lekcje i warsztaty w semestrze zimowym 2022/2023!

Prosimy zapoznać się z naszą szczegółową ofertą. Dostępne są różne warianty, które – jak sądzimy – pomogą Państwu dobrać najlepsze zajęcia dla Waszej grupy.

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie drogą mejlową: katarzyna.rukat@teatrszekspirowski.pl

PRZYJAZD DO NASZEGO TEATRU – OFERTA DLA GRUP MAX. 30-OSOBOWYCH

W szczególnych wypadkach i konieczności zabrania grupy większej, prosimy o kontakt z Działem Edukacji. Zastrzegamy jednak, że nie zawsze będzie taka możliwość.

 

OPCJA I

Lekcja szekspirowska i zwiedzanie

Koszt: 20 zł od uczestnika. Opcja w j. angielskim: 25 zł od uczestnika.

Czas trwania: 1,5h. 

Opowieść o tym, jak to naprawdę było za czasów Szekspira, zbiór ciekawostek o czasach elżbietańskich, o tym jak wyglądała scena w ówczesnym teatrze, jak teatr był postrzegany i jak aktorzy radzili sobie z problemami tej nietypowej dzisiaj sytuacji teatralnej. Następnie idziemy zwiedzać teatr i rozmawiamy o tym, jak on wygląda i dlaczego. Wchodzimy na scenę, zwiedzamy zakamarki, odbywamy spacer po murach. Opowiadamy też o tym, jak nasz teatr działa dzisiaj i o naszych najbliższych planach. Merytorycznie zajęcia są zawsze przystosowane do grupy wiekowej uczestników. Prowadzimy zarówno zajęcia dla maluszków, uczniów starszych, nauczycieli, jak i dla seniorów.

 

OPCJA II

Lekcja szekspirowska, zwiedzanie i warsztaty

Koszt: 30 zł od uczestnika. Opcja w języku angielskim: 35 zł od uczestnika.

Czas trwania: 3h. 

Najpierw grupa odbywa lekcję i zwiedza budynek – dokładnie tak, jak w opcji I. Następnie robimy chwilę przerwy i wracamy na warsztaty aktorskie. Są to warsztaty, w których mogą uczestniczyć zarówno grupy, które mają jakieś doświadczenia teatralne, jak i te, które dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę z teatrem. Na warsztatach ćwiczymy koncentrację, utrzymanie się w roli, kreatywność. Następnie przechodzimy do prostych zadań aktorskich – z tekstem lub z wykorzystaniem pantomimy.

Podobnie jak lekcja – warsztaty są zawsze przystosowane do grupy wiekowej uczestników. Prowadzimy zarówno zajęcia dla maluszków, uczniów starszych, nauczycieli, jak i dla seniorów.

 

OPCJA III

Warsztaty – wersja zaawansowana

Koszt: 25 zł od uczestnika. Czas trwania 2,5h

Coraz częściej zgłaszają się do nas grupy, które już u nas były na lekcji i zwiedzaniu, albo które po prostu nie są zainteresowane taką formą. Prosicie też Państwo czasami o pracę nad konkretnym tekstem Szekspira. Ta opcja została stworzona właśnie do takich potrzeb.

Proponujemy Wam warsztat oparty o analizę i interpretację fragmentu tekstu i rozmowę o naszych pomysłach na jego aranżację sceniczną. Obejrzymy tę samą scenę w wybranych realizacjach filmowych i teatralnych – omówimy sobie te adaptacje, zwrócimy uwagę na różnice w pomysłach reżyserów i aktorów. Następnie zaś sami zbudujemy własne scenki – wyreżyserujemy je i odegramy wg naszych pomysłów i koncepcji.

Na dzień dzisiejszy mamy przygotowane zajęcia w oparciu o cztery teksty: „Romeo i Julia”, „Burza”, „Makbet”, „Hamlet”. Pracujemy także nad kolejnymi wariantami. Zgłaszając grupę na zajęcia tego typu, możecie Państwo wybrać, na którym tekście mamy się skupić.

Zajęcia dla grup osób powyżej 13 roku życia. Prosimy pamiętać o tym, że jest to opcja zaawansowana. Przeznaczona dla grup, które mają już jakieś (choćby drobne) doświadczenie teatralne. Grupom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z teatrem, polecamy opcję warsztatów podstawowych.

 

OPCJA IV

Lekcja szekspirowska, zwiedzanie i warsztaty w wersji zaawansowanej

Koszt: 35 zł od uczestnika. Czas trwania 4h

Tak zwany „pełny pakiet”. Połączenie opcji I i III. Kompleksowa opowieść o czasach Szekspira, teatrze elżbietańskim, zwiedzanie budynku oraz warsztaty z analizy, interpretacji tekstu, filmy, inscenizacji scenicznej i własnych prób reżysersko-aktorskich.

Zajęcia dla grup osób powyżej 13 lat.

 

OPCJA V

Lekcja szekspirowska, zwiedzanie i warsztaty w wersji zaawansowanej – PL/ ENG 

Koszt: 40 zł od uczestnika. Czas trwania 4h

Pełna oferta, tak, jak w opcji IV, ale część zajęć (lekcja szekspirowska i zwiedzanie) odbywają się w języku angielskim.

Warsztaty prowadzimy w j. polskim, w oparciu o polskie tłumaczenia tekstów Szekspira.

Zajęcia dla grup osób powyżej 13 lat.

 

KONTAKT i ZAPISY:

Katarzyna Rukat
DZIAŁ EDUKACJI
katarzyna.rukat@teatrszekspirowski.pl


Jednocześnie informujemy, że  istnieje możliwość zwiedzenia teatru z przewodnikiem. Taka godzinna opowieść o teatrze i zwiedzenie jego zakamarków. Można się na nie zapisywać w Biurze Obsługi Widza, pod adresem mailowym: bow@teatrszekspirowski.pl (lub telefonicznie: 58 35 10 101 – linia czynna od 14:00 do 19:00)


UWAGA – Dział Edukacji zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć, jeśli przyczyna będzie niezależna od Organizatora (nagła choroba prowadzącego, wypadek, inne nieprzewidziane okoliczności). W takiej sytuacji możliwe będzie umówienie grupy na najbliższy wolny termin – który niestety może być (ze względu na duże zainteresowanie zajęciami) odległy. Prosimy o wyrozumiałość w wypadku takich sytuacji.