Lekcje i warsztaty – oferta

Zajęcia dla szkół teraz również w Teatrze w Oknie

W listopadzie ruszyły nowe lekcje szekspirowskie, a w ich programie nie zabraknie również zwiedzania Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Ze względu na rozmiary sali, przyjmujemy grupy do 20 osób.

Zgłoszenia przyjmujemy jedynie drogą mejlową: akademia@teatrszekspirowski.pl

Jednocześnie informujemy, że codziennie istnieje możliwość zwiedzenia teatru z przewodnikiem. Taka godzinna opowieść o teatrze i zwiedzenie jego zakamarków kosztuje 8zł (bilet ulgowy) i można się na nie zapisywać w Biurze Obsługi Widza, pod adresem mailowym: bow@teatrszekspirowski.pl (lub telefonicznie: 58 35 10 101 – linia czynna od 14:00 do 19:00)


 

Prosimy zapoznać się z naszą szczegółową ofertą. Dostępne są różne warianty, które – jak sądzimy – pomogą Państwu dobrać najlepsze zajęcia dla Waszej grupy.

 

PRZYJAZD DO NASZEGO TEATRU – OFERTA DLA GRUP MAX. 30-OSOBOWYCH (zajęcia w Teatrze w Oknie max. 20 osób).

W szczególnych wypadkach i konieczności zabrania grupy większej, prosimy o kontakt z Działem Edukacji. Zastrzegamy jednak, że nie zawsze będzie taka możliwość.

 

 

LEKCJE SZEKSPIROWSKIE

Opcja I

Lekcja szekspirowska i zwiedzanie

Koszt: 15 zł od uczestnika. Opcja w j. angielskim: 20 zł od uczestnika.

Czas trwania: 1,5h.

Opowieść o tym, jak to naprawdę było za czasów Szekspira, zbiór ciekawostek o czasach elżbietańskich, o tym jak wyglądała scena w ówczesnych teatrze, jak teatr był postrzegany i jak aktorzy radzili sobie z problemami tej nietypowej dzisiaj sytuacji teatralnej. Następnie idziemy zwiedzać teatr i rozmawiamy o tym, jak on wygląda i dlaczego. Wchodzimy na scenę, zwiedzamy zakamarki, odbywamy spacer po murach. Opowiadamy też o tym, jak nasz teatr działa dzisiaj i o naszych najbliższych planach. Merytorycznie zajęcia są zawsze przystosowane do grupy wiekowej uczestników. Prowadzimy zarówno zajęcia dla maluszków, uczniów starszych, nauczycieli, jak i dla seniorów.

 

Opcja II

Lekcja szekspirowska, zwiedzanie i warsztaty

Koszt: 20 zł od uczestnika. Opcja w języku angielskim: 25 zł od uczestnika.

Czas trwania: 3h.

Najpierw grupa odbywa lekcję i zwiedza budynek – dokładnie tak, jak w opcji I. Następnie robimy chwilę przerwy i wracamy na warsztaty aktorskie. Są to warsztaty, w których mogą uczestniczyć zarówno grupy, które mają jakieś doświadczenia teatralne, jak i te, które dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę z teatrem. Na warsztatach ćwiczymy koncentrację, utrzymanie się w roli, kreatywność. Następnie przechodzimy do prostych zadań aktorskich – z tekstem lub z wykorzystaniem pantomimy.

Podobnie, jak lekcja – warsztaty są zawsze przystosowane do grupy wiekowej uczestników. Prowadzimy zarówno zajęcia dla maluszków, uczniów starszych, nauczycieli, jak i dla seniorów.

 

Opcja III

Warsztaty – wersja zaawansowana

Koszt: 18 zł od uczestnika. Czas trwania 2,5h

Coraz częściej zgłaszają się do nas grupy, które już u nas były na lekcji i zwiedzaniu, albo które po prostu nie są zainteresowane taką formą. Prosicie też Państwo czasami o pracę nad konkretnym tekstem Szekspira. Ta opcja została stworzona właśnie do takich potrzeb.

Proponujemy Wam warsztat oparty o analizę i interpretację fragmentu tekstu i rozmowę o naszych pomysłach na jego aranżację sceniczną. Obejrzymy tę samą scenę w wybranych realizacjach filmowych i teatralnych – omówimy sobie te adaptacje, zwrócimy uwagę na różnice w pomysłach reżyserów i aktorów. Następnie zaś sami zbudujemy własne scenki – wyreżyserujemy je i odegramy wg naszych pomysłów i koncepcji.

Na dzień dzisiejszy mamy przygotowane zajęcia w oparciu o cztery teksty: „Romeo i Julia”, „Burza” oraz „Makbet”, „Hamlet”. Pracujemy także nad kolejnymi wariantami. Zgłaszając grupę na zajęcia tego typu, możecie Państwo wybrać, na którym tekście mamy się skupić.

Zajęcia dla grup osób powyżej 13 roku życia. Prosimy pamiętać o tym, że jest to opcja zaawansowana. Przeznaczona dla grup, które mają już jakieś (choćby drobne) doświadczenie teatralne. Grupom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z teatrem, polecamy opcję warsztatów podstawowych.

 

Opcja IV

Lekcja szekspirowska, zwiedzanie i warsztaty w wersji zaawansowanej

Koszt: 25 zł od uczestnika. Czas trwania 4h

Tak zwany „pełny pakiet”. Połączenie opcji I i III. Kompleksowa opowieść o czasach Szekspira, teatrze elżbietańskim, zwiedzanie budynku oraz warsztaty z analizy, interpretacji tekstu, filmy, inscenizacji scenicznej i własnych prób reżysersko-aktorskich.

Zajęcia dla grup osób powyżej 13 lat.

 

 

WYJAZDY DO GRUP

W indywidualnych przypadkach i po uprzednim dostosowaniu się do wolnego terminu eksperta, istnieje możliwość odwiedzenia Państwa placówki w województwie pomorskim.

Krótka lekcja szekspirowska – trwa 45 minut, koszt 60 zł – grupa odbiorców może liczyć do 80 osób. Program spotkania jest identyczny z tym, jaki oferujemy w opcji I w naszym Teatrze. Lekcja w języku angielskim: 110 zł.

Długa lekcja szekspirowska – trwa 1,5h, koszt 120 zł – ponownie – grupa odbiorców może liczyć do 80 osób. Wersję tę poszerzamy o projekcie filmowe, nagrania z najciekawszych wydarzeń artystycznych organizowanych przez GTS, przybliżamy historię samego budynku i wprowadzamy anegdoty związane z jego powstaniem i działalnością. Lekcja w języku angielskim: 170 zł.

Warsztaty – trwają 1,5h, koszt 160 zł. Grupa biorąca udział w warsztatach może liczyć do 30 osób. Warsztaty w języku angielskim: 210 zł.

 

Prosimy również pamiętać, że w wypadku naszego wyjazdu do Państwa, będziemy prosić o zorganizowanie transportu do Państwa dla naszego eksperta lub o zwrot kosztów dojazdu.

 

WAŻNE – Na lekcję prosimy przygotować laptop (lub komputer), głośniki oraz możliwość wyświetlenia projekcji (telewizor, ekran z rzutnikiem). W wypadku dużych grup odbiorców, prosimy o zorganizowanie nagłośnienia. Warsztaty natomiast muszą odbywać się w sali, w której cała grupa uczestników jest w stanie swobodnie stanąć w dużym kole (najlepsze są sale gimnastyczne i teatralne).

 


 

UWAGA – Dział Edukacji zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć, jeśli przyczyna będzie niezależna od Organizatora (nagła choroba prowadzącego, wypadek, inne nieprzewidziane okoliczności). W takiej sytuacji możliwe będzie umówienie grupy na najbliższy wolny termin – który niestety może być (ze względu na duże zainteresowanie zajęciami) odległy. Prosimy o wyrozumiałość w wypadku takich sytuacji.