GTS partnerem IKM w projekcie „Sieć kultury” – program Bardzo Młoda Kultura

Instytut Kultury Miejskiej został operatorem ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura, który ma za zadanie upowszechniać edukację kulturową i zwiększyć jej rolę w działaniach instytucji kultury i oświaty. Trzyletni projekt IKM to „Sieć kultury. Edukacja kulturowa w województwie pomorskim”. GTS został partnerem tego zadania: wspiera promocyjnie i merytorycznie oraz ściśle współpracuje (porady ekspertów, konsultacje). Anna Ratkiewicz-Syrek, Kierownik Działu Edukacji oraz Joanna Śnieżko-Misterek zostały mentorkami 3 „małych” projektów. Są to laureaci konkursu na działania z zakresu edukacji kulturowej. Poniżej informacje o tych projektach i wypowiedzi:

 

„Dzieciaki lubią zwierzaki. A co lubią zwierzaki?” – Szkoła Podstawowa nr 60 w Gdańsku

http://sieckultury.pl/2016/09/dzieciaki-lubia-zwierzaki-a-co-lubia-zwierzaki/

 

Fantastyczny, wielopoziomowy projekt dla najmłodszych mieszkańców Gdańska, który korzysta z doświadczenia zróżnicowanych ekspertów. Szkoła pozyskała znakomitych partnerów a wydarzenia projektu pozwalają na twórcze działania dzieci i odkrywanie fascynującego świata zwierząt. Lubię to!

 

„Szekspir czy Shakespeare” – Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

http://sieckultury.pl/2016/09/szekspir-czy-shakespeare/

 

Projekt edukacyjny z takim tytułem musiał zostać przez Gdański Teatr Szekspirowski „zaopiekowany”. Wydarzenia dla słupskiej młodzieży toczą się zarówno w języku polskim jak i angielskim, efektem warsztatów będą spektakle teatralne, w tle twórczość Szekspira – to się musi udać! Co ważne, młodzi ludzie wszystko przygotują samodzielnie (inscenizację, promocję, dokumentację), pod okiem fachowców. Czeka ich piękna lekcja teatru.

 

„Punkt widzenia” – Ewelina Miszkiewicz i Lucyna Samotyja

http://sieckultury.pl/2016/09/punkt-widzenia/

 

Projekt „Punkt widzenia” zainteresował mnie pomysłem łączenia historii lokalnej Choczewa z techniką animacji poklatkowej. Wierzę , że dostarczy młodym uczestnikom projektu wielu niezapomnianych twórczych doświadczeń i pomoże im wniknąć w historię miejsca, w którym żyją. Ujął mnie zapał twórców projektu. Gorąco trzymam kciuki!

 

Polecamy stronę projektu: www.sieckultury.pl i zachęcamy do brania udziału w wydarzeniach!