Zwiedzanie i Kino Szekspir – z tłumaczeniem na język migowy

W ramach “Tygodnia Różnorodności”, zainicjowanego przez Urząd Miejski w Gdańsku, 16 maja Gdański Teatr Szekspirowski proponuje program wydarzeń dostosowany do potrzeb osób niedosłyszących bądź niesłyszących. 

15:30 zwiedzanie Teatru z przewodnikiem, z tłumaczeniem na j. migowy

Zapraszamy do zwiedzania jedynego na świecie teatru z otwieranym dachem, inspirowanego teatrem elżbietańskim. Budynek, uznawany za jedno z największych dzieł architektury ostatnich lat, pokryty jest 1 200 000 antracytowych cegieł i ceglanej kostki brukowej, a jego drewniane wnętrze przenosi widzów do czasów Szekspira. Bilet ulgowy 10 zł.

18:00 – Kino Szekspir:  wykład oraz projekcja filmu “Hamlet” w reż. Michaela Almereydy

Podczas wykładu, który prowadzi Anna Ratkiewicz (Kierownik Działu Edukacji GTS, doktorantka UG) spojrzymy na arcydzieło Szekspira jako na tragedię rodzinną. Są tu trzy młode osoby, które nagle zostały pozbawione swych ojców – norweski książę Fortynbras (Casey Affleck), duński książę Hamlet (Ethan Hawke) i córka kanclerza Ofelia (Julia Stiles). Osieroceni, zostaną uwikłani w rozgrywki polityczne i odtąd ich życie nie będzie już takie samo.

Wykład będzie tłumaczony na język migowy, a film zaprezentowany z polskimi napisami. Bilety 10 zł.   

Oba wydarzenia mają na celu wsparcie uczestnictwa osób niedosłyszących bądź nie słyszących w ofercie artystyczno-edukacyjnej Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.  Serdecznie zapraszamy!