Prof. Jerzy Limon o sekretach XVII w.

W pierwszym odcinku Prof. Jerzy Limon, Dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego opowiada o XVI-sto i XVII-sto wiecznych zarazach, o tym po co elżbietańscy medycy nosili ptasie maski, o życiu w Londynie w czasie epidemii, o tym i o tym dlaczego był  to tak niewdzięczny temat dla ówczesnych dramatopisarzy.

W odcinku drugim usłyszymy opowieść o agenturze w czasach Elżbiety I i o jej udziale w jednym z najbardziej znanych konfliktów w historii – pomiędzy angielską Królową a Marią I Stuart. To część pierwsza wykładu, natomiast w części drugiej, za dwa tygodnie, dowiemy się, co sprowadziło agentów króla Jakuba I do Polski.

W kolejnym wykładzie Profesor Jerzy Limon, Dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, przybliża tajemnice elżbietańskich „typów spod ciemnej gwiazdy”.

W drugiej części opowieści o londyńskim półświatku Profesor Jerzy Limon, Dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, opowiada o siedemnastowiecznych domach publicznych, prostytucji i podejściu do erotyki w twórczości epoki elżbietańskiej.

W kolejnym wykładzie, odkrywającym tajemnice epoki elżbietańskiej, Prof. Jerzy Limon, opowiada o strategiach kreowania pozycji dynastii przez dawną władzę. W jaki sposób wykazywali i ugruntowywali swoją pozycję jako posłańców bogów na Ziemi? Co łączy Króla Leara, Króla Artura, Króla Jakuba I i Brutusa z Troi? Posłuchajcie!