Wystawa grupy malarskiej Połączone Pasją

Być albo nie być

Wystawa grupy malarskiej Połączone Pasją zatytułowana „Być albo nie być” w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim prezentuje niemal 8-letni dorobek twórczy grupy. Siedem autorek eksponuje ponad 100 prac wykonanych w rozmaitych technikach rysunkowych i malarskich – od ołówka, pasteli czy tuszu po farby olejne. Otwarcie wystawy odbędzie się 12 października 2019 roku o godz. 18:00 w Sali wystaw GTS. Wystawę można oglądać do 24 października w godz. 14:00 – 19:00. Wstęp jest wolny.

Uwaga – w dniu 17 października 2019, ze względu na zamknięte wydarzenie odbywające się w teatrze, nie będzie możliwości zwiedzania wystawy. Przepraszamy za utrudnienia.

Szukając odpowiedniego tytułu wystawy kierowało nami jedno najważniejsze kryterium – wyjaśniają artystki – znaleźć takie zdanie, pod którym podpisze się każda z nas. Być albo nie być? – to pytanie, na które każda myśląca istota próbowała lub próbuje dać odpowiedź.

W murach Teatru Szekspirowskiego to pytanie zyskuje dodatkowe znaczenie.

Artysta, którym czasem się bywa, również ma w życiu swoje priorytety. Autorki prac, kiedy aktywność rodzinna i obowiązki zawodowe pozwoliły wygospodarować czas, poczuły niedosyt i odnalazły spełnienie w malarstwie. To wybór, który określa je każdego dnia i sprawia, że Są.

Kurator Dorota Białczak

 Grupa malarska Połączone Pasją istnieje od 2011 roku i wywodzi się z Gdyni. Od jesieni 2017 roku grupa spotyka się i pracuje w Gdańsku w galerii Momarte przy ul. Chebnickiej 11/12 .Obecnie skład grupy to siedem, wolnych już zawodowo, kobiet przepełnionych pasją malowania i ciekawością życia.

Artystki: Ola Cieślik, Maria Mazurkiewicz, Alina Lech – Wierzińska, Joanna Sobiecka, Anna Turowska, Gabriela Wilk, Krystyna Załuska

Prowadząca grupę i kurator wystaw – Dorota Białczak, artysta rzeźbiarz