Wielka Zbiórka Książek 2020 – również u nas!

Gdański Teatr Szekspirowski tradycyjnie dołącza do akcji Fundacji Zaczytani.org dotyczącej zapewnienia pacjentom szpitali i innych placówek pomocowych ciekawego spędzania czasu przy dobrej lekturze.

Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna prowadzona przez miesiąc w całej Polsce. W kraju powstaje ok. 1300 punktów zbiórki książek, do których każdy może przynieść przeczytane przez siebie książki.

Przyjmujemy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które spełniają następujące kryteria: zostały wydane po 2000 roku, są napisane w języku polskim, są nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie.
Nie przyjmujemy: podręczników, encyklopedii, słowników, kodeksów; wydań z segregatorami, czasopism; Pisma Świętego i innych świętych ksiąg; przewodników, atlasów, map; książek kucharskich, ogrodniczych, poradników itp.

Książki zebrane podczas Wielkiej Zbiórki Książek są dzielone na te dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a następnie trafiają do Zaczytanych Bibliotek, które Fundacja Zaczytani.org otwiera w szpitalach i innych placówkach pomocowych.

UWAGA: W związku z zachowaniem bezpieczeństwa prosimy o:
– podchodzenie do kartonu w maseczce zasłaniającej nos i usta oraz w rękawiczkach
– niedotykanie kartonu oraz książek znajdujących się w kartonie
– zachowanie odstępu od drugiej osoby min. 1,5 metra

Zbiórka książek prowadzona jest w Holu Głównym teatru w godzinach otwarcia kas, tj. 14.00-19.00.