BEZPŁATNE zwiedzanie i warsztaty literackie DLA SENIORÓW

Bezpłatne zwiedzanie teatru i warsztaty literackie dla seniorów

Interesujesz się teatrem i literaturą i jesteś osobą 60+? Zapraszamy na weekend pełen atrakcji do Teatru Szekspirowskiego!

W sobotę, 2 października o 13.30 zapraszamy na zwiedzanie teatru z przewodnikiem, gdzie poznacie historię teatru elżbietańskiego w Gdańsku. Wycieczka trwa 60 minut.
Trasa wycieczki prowadzi przez przestrzenie dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami. W razie potrzeby zapewniamy asystę pracownika BOW w trakcie wycieczki. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze (minimum 2 dni przed planowanym terminem zwiedzania) zgłoszenie ewentualnych szczególnych potrzeb przez uczestnika Zwiedzania teatru telefonicznie +48 58 351 01 01 (w godzinach 14.00-19.00) lub e-mailowo na adres: bow@teatrszekspirowski.pl.

Czytanie performatywne, z muzyką na żywo, powieści Güntera Grassa Szczurzyca (biletowane)

W niedzielę, 3 października o 17.00 zapraszamy na zajęcia literackie z elementami gry aktorskiej pt. Sztuka opowiadania historii.
Warsztaty dotyczyć będą powieści Güntera Grassa Szczurzyca i potrwają 90 minut. Znajomość powieści nie jest wymagana.

Zajęcia poprowadzi Anna Ratkiewicz, Kierowniczka Działu Edukacji GTS.
Miejsce zajęć: Gdański Teatr Szekspirowski, Sala Spotkań (2.70) – wejście dla aktorów.
Ilość uczestników: do 20 osób (decyduje kolejność zgłoszeń)
Zgłoszenia: tel. 58 351 01 19, tel. kom. 698 034 820, akademia@teatrszekspirowski.pl

Tego samego dnia, 3 października o 19:00 odbywa się czytanie performatywne oryginalnego tekstu powieści Szczurzyca, w wykonaniu niemieckiego aktora Michaela Mendla, z muzyką na żywo duetu Way Beyond (Willa Weber i Stephan Bobinger). Tłumaczenie na język polski będzie w formie napisów na ekranie. Wydarzenie organizowane jest w ramach Tygodnia Niemieckiego i jest biletowane. Bilety w cenie 15 zł dostępne są w kasie teatru oraz online.