Bezpłatne warsztaty w ramach SzekspirOn//line: Burza

W ramach projektu „SzekspirOn//line” zapraszamy na bezpłatne warsztaty wokół sztuki Szekspira „Burza”:

11.08.2020 Inspiracja – interpretacja: warsztaty aktorskie z Piotrem Biedroniem
Aktorskie warsztaty dla młodzieży (13 – 17 lat), składające się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to nagranie własnego filmu, na którym uczestnicy wykonują konkretne zadanie aktorskie, osnute wokół tekstu sztuki. Inspirując się postacią Mirandy, która od dziecka wychowała się na wyspie i nie pamięta świata sprzed zesłania jej i ojca na morze; wcielicie się w postać człowieka, który też trafił we wczesnym dzieciństwie na taką wyspę. Drugi etap to omówienie stworzonych filmów, wskazówki aktorskie i interpretacyjne oraz wspólna praca nad tekstem jednej sceny z Szekspirowskiego dramatu. Tekst ten uczestnicy otrzymają na wspomnianej grupie z prośbą, aby się z nim gruntownie zapoznać. Następnie zaś – podczas spotkania z prowadzącym – wspólnie popracujemy nad nim aktorsko.

Zajęcia odbędą się w zamkniętej grupie warsztatowej na Facebooku oraz w aplikacji Zoom.

Obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

 

12.08.2020 Szekspir prze/pisany – warsztaty literackie z Danielem Odiją
Zajęcia dla osób powyżej 13 roku życia. Również dorosłych.
Celem zajęć jest podniesienie kompetencji literackich uczestników, zachęcenie do pogłębionego czytania Szekspira oraz podejmowania własnych prób pisarskich. Dlatego przed zajęciami (do 10.08) uczestnicy proszeni są, aby napisać krótkie autorskie prace prozatorskie na zadany temat. Tym razem opiszcie doświadczenie bohatera, którego przestrzeń życiowa drastycznie się zmieniła, przez co i on sam ulega przemianie. Na samych warsztatach prace zostaną omówione, a prowadzący zajęcia pisarz podzieli się dodatkowymi spostrzeżeniami, radami i pomysłami na rozwijanie Waszych umiejętności pisarskich. .

Warsztaty odbędą się w zamkniętej grupie warsztatowej w aplikacji Zoom.

Obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

 

13.08.2020 Poradnik dla edukatora – warsztaty narzędziowe z Agnieszką Grewling-Stolc
Warsztaty skierowane do nauczycieli, edukatorów, rodziców.
Prowadząca przedstawi inspirujące informacje dot. sztuki „Burza” i sposoby pracy nad tym tekstem z młodzieżą i dziećmi. Zaprezentuje i omówi praktyczne pomysły zajęć – ćwiczenia aktorskie i teatralne, scenariusze zadań, metody omówienia wykonanego zadania/ćwiczenia. Zajęcia oparte będą na jednym, krótkim fragmencie tekstu, który otrzymacie Państwo drogą mailową. Nie wymaga się żadnego szczególnego przygotowania do zajęć, poza zapoznaniem się z nadesłanym fragmentem. Na samych warsztatach prowadząca pokaże w praktyce, jakie zadania można ułożyć do omawianego fragmentu. Będzie też okazja spróbować niektórych z tych zadań „na własnej skórze”. Dodatkowo warsztaty będą stanowić okazję do wymiany doświadczeń i pomysłów między uczestnikami.

Zajęcia odbędą się w zamkniętej grupie warsztatowej w aplikacji Zoom.

Obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.


Warsztaty mają charakter interaktywny i odbywać się będą na platformie Zoom obowiązują zapisy.

Formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ