Warsztaty dla seniorów

Wiedźmy, czarownice, siostry losu – sceny magiczne i tajemnicze na przykładzie Makbeta.

To temat przygotowanych przez Teatr Szekspirowski warsztatów dla seniorów, które odbędą się w ramach akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+KULTURA”. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

Materiałem wyjściowym do zajęć będą wybrane sceny magiczne z Makbeta Williama Szekspira. Postaci wiedźm posłużą do refleksji nad tym, na czym polega lęk, jaki wywołują one u odbiorcy oraz jak ten nastrój magiczności, tajemniczości i zagrożenia przenieść na realia życia codziennego. Co wpływa na to, że atmosfera tekstu nabiera cech rytuału, czegoś niepoznanego, nadnaturalnego? Uczestnicy, pod kierunkiem prowadzącej warsztaty Marty Nowickiej, specjalistki do spraw edukacji w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, będą uważnie przyglądać się otaczającej ich przestrzeni, uwrażliwiać się na dźwięk, ruch, rytm języka i znaczenie słowa.

Obejrzymy pięć filmowych i teatralnych realizacji tej samej sceny i porównamy, jak buduje się postaci wiedźm w różnych kontekstach kulturowych – mówi Marta Nowicka

Ważnym komponentem zajęć jest uwspółcześnianie tradycji i przeniesienie jej w nowe, bliższe nam konteksty. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania, kto w naszym otoczeniu mógłby pełnić funkcję wiedźm? Czyim wpływom ulegamy, kto nami manipuluje i w jaki sposób? Oraz jak się przed tym bronić? – dodaje.

TERMIN: 28 września 2018, g. 15:00
MIEJSCE:  Sala Spotkań (2.70, wejście od strony biur)
ILOŚĆ MIEJSC: 20. Decyduje kolejność zgłoszeń.
CZAS TRWANIA: 2h

UDZIAŁ w warsztatach dla seniorów jest BEZPŁATNY

Obowiązują ZAPISY

KONTAKT:

Marta Nowicka
edukacja@teatrszekspirowski.pl
tel. 58 351 01 18
kom. 604 759 340