Warsztaty dla młodych reżyserów z założycielami Cheek by Jowl Declanem Donnellanem i Nickiem Ormerodem w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, 7-8.11, bezpłatne.
Declan Donnellan i Nick Ormerod, fot. Johan Persson

Aktor i cel – warsztaty dla reżyserów | Cheek by Jowl – nabór zamknięty

Warsztaty dla początkujących reżyserów z założycielami brytyjskiej grupy Cheek by Jowl

Aktualizacja: Nabór został zamknięty!

 

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza początkujących reżyserów z całej Polski na specjalistyczne warsztaty prowadzone przez Declana Donnellana oraz Nicka Ormeroda – Dyrektorów Artystycznych Cheek by Jowl Theatre Company z Wielkiej Brytanii.

 

7-8 listopada 2017
11:30 – 16:00
(w tym przerwa)
Sala Warsztatowa GTS (sala 2.70, wejście dla aktorów)
Ul. Wojciecha Bogusławskiego 1, Gdańsk

 

W ramach przygotowania do zajęć uczestnicy proszeni są o zapoznanie się z publikacją Declana Donnellana „The Actor & The Target”, PL „Aktor i cel” (link do wstępu w jęz. angielskim).

 

Zajęcia są bezpłatne, zapewniamy tłumaczenie konsekutywne na j. polski.
Wymagane zapisy – ilość miejsc ograniczona.
Organizator zapewnia dla uczestników bezpłatne zakwaterowanie w budynku Teatru Szekspirowskiego (2 noclegi ze śniadaniem w pokojach typu single oraz twin).

Informacje i zapisy: Anna Ratkiewicz-Syrek, akademia@teatrszekspirowski.pl, tel. 698 034 820, 58 351 01 19

 

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Cheek by Jowl Theatre Company,
British Council, Instytutem Adama Mickiewicza oraz Akademią Sztuk Teatralnych
im. S. Wyspiańskiego w Krakowie.

Cheek by Jowl            British Council

AST w Krakowie  Instytut Adama Mickiewicza

 

 

„Aktor i cel” – polskie tłumaczenie publikacji Declana Donellana pt. „The Actor and the Target” wydane zostało w 2009 roku w Krakowie przez Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie (ISBN 9788392806011).

Informacje o publikacji:
„Aktor i cel” to publikacja, która nie tylko aktorom i adeptom aktorstwa się przyda. Reżyser (lub adept reżyserii), który realnego istnienia labiryntu aktorskich emocji i ich nigdy nieusuwalnego zagrożenia blokadą nie byłby świadomy, zdecydowanie minąłby się ze swym zawodowym powołaniem. Również i dramaturgom, krytykom, teatrologom książka Donnellana z pewnością sporo da do myślenia. To nieczęsty dar: o subtelnych drgnieniach serca, o mikro-impulsach aktorskiej świadomości i fantazji umieć pisać językiem prostym i jasnym, z pełną odwagą nazywania błędu błędem, przy równoległej ogromnej pokorze i takcie wobec tego, co nienazywalne.
źródło

 

Brytyjski zespół Cheek by Jowl, założony przez Declana Donellana i Nicka Omeroda, zdobył międzynarodowe uznanie wnosząc ‘nowe życie do klasycznego dzieła wykorzystując intensywne, barwne elementy takie jak światło laserowe, aby rozpalić słowo pisane’ (The Guardian). Ich niepokorne,  intensywne spektakle doceniane przez widzów oraz krytykę, budzą emocje i na długo zapadają w pamięć. Teatr odwiedził do tej pory ponad 400 miast w 50 krajach i działa jako Teatr Stowarzyszony z Centrum Sztuki Barbican w Londynie.

W Gdańsku gościliśmy Declana Donellana i Nicka Omeroda podczas tegorocznego Festiwalu Szekspirowskiego, na którym prezentowana była, znakomicie przyjęta, „Miarka z miarkę” – koprodukcja Cheek by Jowl przygotowana w Teatrze Puszkina w Moskwie.