Tydzień z Hanochem Levinem – spotkania i promocja książek

Podczas Tygodnia z Hanochem Levinem zapraszamy na spotkania oraz promocję książek Wydawnictwa ADiT:

 

15.04, po spektaklu „Wszyscy chcą żyć” o godzinie 21:20 spotkanie z artystami Teatru im. S. Żeromskiego z Kielc  w foyer, prowadzi dr Barbara Świąder-Puchowska z UG

17.04, po spektaklu „Jakobi i Leidental”  z Tarnowa, o godzinie 20:30 – spotkanie z Elżbietą Manthey z wydawnictwa ADiT oraz zespołem Teatru im. L. Solskiego z Tarnowa w foyer, prowadzi dr Barbara Świąder-Puchowska z UG.

15-18.05, Promocja antologii dzieł Levina – nowości Wydawnictwa ADiT:

„Udręka życia i inne dramaty rodzinne” – 60zł 45 zł

„Wielka nierządnica z Babilonu i inne sztuki mityczne” – 50zł 35 zł

 

kafel_LEVIN

Hanoch Levin (1943 – 1999),  jeden z najbardziej rozpoznawalnych izraelskich artystów, wystawiany i ceniony na całym świecie. Reżyser, autor dramatów, opowiadań, piosenek, wierszy i książek dla dzieci. Powstają o nim prace naukowe, książki, artykuły, organizowane są konferencje i wystawy poświęcone jego wizji teatru. Levin jest twórcą oryginalnego języka, przez jednych uwielbiany, przez innych krytykowany za brutalne, nazbyt wulgarne – w ich ocenie – środki ekspresji. Dramaty prezentowane w antologiach Wydawnictwa ADiT są rozważaniami nad sensem cierpienia, istnieniem Boga i losem człowieka w jego zmaganiu się z przeznaczeniem.