Teatralny Pasjans

Flagowy projekt Działu Edukacji GTS – łączący twórcze dokonania młodzieży, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami.  Finał piątej edycji już wkrótce na scenie Teatru Szekspirowskiego – emocje i wzruszenia gwarantowane! 

Finał projektu odbędzie się w dniach 13-15 listopada. Codziennie, od 17:30, trzy prezentacje jednej z szekspirowskich sztuk.

Teatralny Pasjans to projekt pobudzający pasje, integrujący różne środowiska, przywracający dumę z własnych osiągnięć. W piątej edycji uczestnicy mierzą się z tekstami Williama Szekspira: Komedią omyłek, Henrykiem V, oraz Królem Learem.

Każdy tekst doczeka się trzech odrębnych inscenizacji – grupy młodzieży, grupy seniorów oraz grupy osób z niepełnosprawnościami. Prezentacje przygotowywane są przez pięć miesięcy, pod opieką profesjonalnych
reżyserów teatralnych, w lokalnych ośrodkach każdej z grup, gdzie następnie mają swoje prapremiery.

Finał projektu odbywa się na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, gdzie grupy prezentują spektakl przed szeroką publicznością. Po prezentacjach odbywają się rozmowy z udziałem instruktorów i psychologów oraz integracja grup.

Choć na co dzień jesteśmy różni, w Teatralnym Pasjansie mówimy tym samym językiem – tym samym tekstem teatralnym, wcielając się w te same role. Ten projekt uczy nas wszystkich szacunku do siebie nawzajem. Pokazuje, że każdy z nas ma coś niezwykłego do zaoferowania światu.

SZCZEGÓŁY