Teatr WIERSZALIN z Supraśla | cykl Teatry Polskie

Teatr Wierszalin z Supraśla zawita do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w dniach 17-19 marca w ramach cyklu Teatry Polskie.

 

Głośny zespół teatralny założony w 1991 przez reżysera Piotra Tomaszuka oraz grupę współpracujących z nim artystów. Siedzibą teatru jest miejscowość Supraśl pod Białymstokiem.

Wierszalin porównywany jest przez krytykę do takich światowych zjawisk teatralnych jak Teatr LABORATORIUM Jerzego Grotowskiego czy Cricot 2 Tadeusza Kantora. Zespół gościł na scenach Tokio, Chicago, Toronto, Londynu, Sydney, na Wystawie Światowej EXPO 2000 w Hanoverze, wielokrotnie występował w Niemczech, Włoszech i Szwajcarii, odniósł spektakularny sukces występując w 2005 roku na scenie nowojorskiego Teatru LA MAMA.

Wierszalin jest trzykrotnym laureatem prestiżowej nagrody Fringe First przyznawanej na światowym festiwalu teatralnym w Edynburgu. W 1994 otrzymał z rąk Ministra Spraw Zagranicznych R.P. dyplom uznania za wybitne zasługi dla kultury polskiej na świecie, a w 1998 Nagrodę Krytyków Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w uznaniu wartości wnoszonych do teatru światowego.

 

WZIOŁOWSTĄPIENIE

17 marca, 19:00

SZCZEGÓŁY i BILETY

HISTORYJA O CHWALEBNYM ZMARTWYCHWSTANIU PAŃSKIM

18 marca, 19:00

SZCZEGÓŁY i BILETY

BÓG NIŻYŃSKI

19 marca, 19:00

SZCZEGÓŁY i BILETY