Teatr H. Modrzejewskiej w Legnicy, Gdański Teatr Szekspirowski

Cykl Teatry Polskie | Teatr Modrzejewskiej w Legnicy

Teatr Modrzejewskiej, którego sceną jest Miasto to Teatr Opowieści

 

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy to jedna z niewielu polskich scen, integralnie związana z historią oraz kulturową i etniczną tożsamością miejsca, w którym działają.

 

W maju w ramach cyklu Teatry Polskie Teatr Modrzejewskiej pokaże w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim spektakle będące efektem projektu Teatr Opowieści. Zaprezentowane zostaną najciekawsze produkcje legnickiej sceny, wielokrotnie nagradzane, pokazywane w kraju i za granicą:

Droga śliska od traw Katarzyny Dworak i Pawła Wolaka w reżyserii autorów

Konferencja ptaków Petera Brooka i Jeana-Claude Carriera w reżyserii Ondreja Spisaka

Komedia obozowa Roya Kifta w reżyserii Łukasza Czuja

oraz Otello wg Williama Szekspira w reżyserii Jacka Głomba

W programie także warsztaty, spotkania i dyskusje z artystami legnickiej sceny oraz koncert zespołu Kormorany – uznawanego za legendę polskiej awangardy, twórców muzyki do wielu spektakli Teatru Modrzejewskiej.

 

Teatr Opowieści to trwający trzy lata projekt Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, którego zamiarem było udowodnić bezustanną żywotność i wielką wagę teatru opartego na odwiecznych technikach narracyjnych i spójnej postaci bohatera scenicznego. Do projektu zaproszeni zostali wybitni twórcy, z których wielu dotąd w Legnicy nie pracowało. Sięgnięto po nowe teksty. Owocem tych sezonów stało się 12 premier. W Gdańsku pokazane zostaną wybrane produkcje.

 

Zespołów teatralnych jest w Polsce coraz mniej, mimo że formalnie są w każdym teatrze… Rzecz w tym, że w Legnicy on naprawdę jest.
Jacek Sieradzki

 

Zapraszamy do teatru z dziećmi – więcej informacji tutaj: Mamo, Tato – do Teatru!