SzekspirOn//line: Makbet

Żądza władzy, miłość, poczucie winy, zbrodnia i tajemnica – w świecie ludzi, a w świecie równoległym – zło, mrok, zaklęcia, siły tajemne i fatum.

Czy archetypiczne trzy wiedźmy determinują losy Makbeta, czy to on sam dokonuje wyboru? Po której stronie stoi Lady Makbet i jakie są jej motywacje?

To najkrótsza, a jednocześnie najkrwawsza z szekspirowskich tragedii. Wywodzące się z nordyckiej mitologii wiedźmy snują nić przeznaczenia ale sieć intryg tkana jest przez ludzi. Demoralizująca siła władzy jest zawsze aktualna.

W programie między innymi:
13.07 Wprowadzenie czyli dramat w pigułce – w którym poznacie bohaterów i najważniejsze wątki – ZOBACZ!
14.07 Autorskie wariacje prof. Jerzego Limona komentujące wydarzenia historyczne, które mogły być inspiracją dla Szekspira – ZOBACZ!
15.07 Młody Szekspir – multimedialny wykład, w którym dowiecie się jak ta tragedia funkcjonuje w różnych kontekstach współczesnej literatury i mediów – ZOBACZ!
16.07 Dyskusja krytyków, podczas której omawiają oni najważniejsze realizacje sceniczne Makbeta w polskim teatrze współczesnym – ZOBACZ!
18.07 Eksperyment teatralno-cyfrowy w reżyserii Izy Szostak – ZOBACZ!
14-16.07 Warsztaty aktorskie i literackie oraz poradnik dla edukatora (obowiązują zapisy). Zajęcia mają charakter interaktywny i odbywać się będą na platformie Zoom – INFORMACJE i ZAPISY TUTAJ.
Dodatkowe materiały, jak interpretacje fragmentów tekstu przez znanych aktorów, czy przykłady inscenizacji tej jednej z najsłynniejszych komedii, można będzie oglądać na kanałach społecznościowych teatru.


Wszystkie działania są dostępne bezpłatnie, a materiały będą prezentowane na Facebooku, Instagramie, na kanale YouTube, a także na STRONIE PROJEKTU.