SZEKSPIR NA DZIELNI

SZEKSPIR NA DZIELNI to projekt Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, odbywający się w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w różnych dzielnicach Gdańska.

Animatorzy GTS i bibliotekarze zapraszają na spotkania warsztatowe z mieszkańcami w każdym wieku!
Korzystając z bogactwa ukrytego w dziełach Szekspira z najmłodszymi stworzymy zaczarowany świat „Snu nocy letniej”, z młodzieżą na nowo odegramy „Romea i Julię”, a dociekliwych od 9 do 99 lat zapraszamy na wykłady „Szekspir w Gdańsku?”.

Harmonogram warsztatów na stronie WMBP  Sprawdź, kiedy będziemy w Twojej bibliotece! 

 

LALKOWY SEN NOCY LETNIEJ
Opowiemy Ci fascynującą historię, która dzieje się w magicznym lesie. Zrobisz z nami własną kukiełkę, która będzie postacią ze „Snu Nocy Letniej”. Potem wspólnie odegramy naszą wersję tej szekspirowskiej komedii. W programie dużo śmiechu i dobrej zabawy!

Limit miejsc: 20
Czas trwania: 90 minut
Warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat

 

WSPÓŁCZEŚNI ROMEO I JULIA
Jak dziś mówiliby Romeo i Julia? Stwórz z nami nowy język szekspirowskich bohaterów!
Na zajęciach poznasz charakterystyczne cechy teatru elżbietańskiego i specyfikę szekspirowskiego dramatu. Wybierzemy sceny tragedii, które przełożymy na język współczesny i wystawimy nowoczesną wersję opowieści o legendarnych kochankach i ich skłóconych rodach.

Limit miejsc: 25
Czas trwania: 120 minut
Warsztaty dla młodzieży w wieku 13-18 lat

 

SZEKSPIR W GDAŃSKU?

Co łączy Gdański Teatr Szekspirowski z historią Miasta z XVII wieku?
Czy ten budynek to rekonstrukcja?
Na tym spotkaniu odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!
Gdański Teatr Szekspirowski powstał w miejscu, gdzie od początku XVII w. funkcjonował budynek Szkoły Fechtunku – pierwszy publiczny teatr ówczesnej Rzeczypospolitej. Obecnie stoi tu jeden z najbardziej niezwykłych teatrów świata, inspirowany dawnym teatrem elżbietańskim. Podczas multimedialnego wykładu opowiemy o historii i działalności GTS.

Czas trwania: 60 minut
Wykład dla każdej grupy wiekowej

 

logo_poziome_mono