SzekspirOFF 2016

Tegoroczny SzekspirOFF, nurt towarzyszący 20. edycji Festiwalu Szekspirowskiego, po raz pierwszy ma charakter konkursowy.

SzekspirOFF 2016 to 34 prezentacje, w których weźmie udział ponad 100 artystów z całej Polski, ale również Australii, Wielkiej Brytanii czy Rumunii.

W programie – małe formy teatru dramatycznego, teatr lalkowy, teatr tańca, happening, musical, koncert, stand-up, kabaret oraz filmy. Pojawią się również spektakle z pięciu wyższych szkół teatralnych z Polski. Dodatkowo 5.08 o godz. 14.00 w Teatrze w Oknie zaprezentujemy lalkową niespodziankę dla najmłodszych widzów.

Wydarzenia artystyczne będą odbywać się w siedmiu różnych lokalizacjach w całym Trójmieście: Teatrze w Oknie, w murach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (tam zbudujemy dodatkowo scenę kabaretową, na której wieczorami odbywać się będą spektakle komediowe), na scenie Teatru Gdynia Główna, w Młodym Byronie (Dworek Sierakowskich w Sopocie), w Restauracji San Marco w Gdańsku przy ul. Długiej 4 oraz na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże.

Zespoły będą walczyć o pulę nagród 16.400 PLN, którą rozdysponuje trzyosobowe jury.
Koordynatorem tegorocznej edycji SzekspirOFF jest Krzysztof Grabowski.

 

Program SzekspirOFF 2016

29.07

godz. 16.00 – „Skończyły nam się dni”, Teatr Alatyr (50′) – TwO

godz. 19.30 – „Dwa ukochania”, Franciszka Kierc – Franik (16′) – dziedziniec GTS

 

30.07

godz. 13.00 – „Macbett”, Teatr PAPAHEMA (85′) – Duża Scena Teatru Wybrzeże

godz. 16.00 i 17.00 – „Anatomia gniewu”, Dzieci gniewu (20′) – Teatr w Oknie

godz. 18.15 – „Ja ciebie też”, Teatr Lubuski w Zielonej Górze, (145′) – Duża Scena Teatru Wybrzeże

godz. 21.00 – „Szekspir – siedmiu błaznów”, Piotr Kondrat (60′) – dziedziniec GTS

 

31.07

godz. 16.00 – „Sam” Przemysław Wasilkowski, Scena doktorantów PWSFTViT (55′) – TwO

godz. 18.00 – „MELT”, Helena Ganjalyan (30′) – Teatr w Oknie

godz. 22.00 – „Grill show – czyli Szekspir na gorąco”, Kazio Sponge (30′) – scena kabaretowa na dziedzińcu GTS

 

1.08

godz. 14.00 i 15.00 – „Makbet”, Katarzyna Łęcka – Akademia Teatralna w Warszawie (40′) – TwO

godz. 17.00 – „Córki Leara”, Daria Kopiec –  Akademia Teatralna w Warszawie (40′) – TwO

godz. 21.30 – „Oczy paść będę cieniem” – Niepubliczne Policealne Studium Musicalowe CAPITOL (90′) – dziedziniec GTS

godz. 23.30 – „Grill show – czyli Szekspir na gorąco”, Kazio Sponge (30′) – Degustatornia, ul. Grodzka 16, Gdańsk

 

2.08

godz. 14.00 – „Romeo i Julia”, Teatrul Tony Bulandra, Targoviste (Rumunia) (90′) – Duża Scena Teatru Wybrzeże

godz. 16.00 i 18.00 – „Czekając na Otella”, Teatr EKIPA (58′) – TwO

godz. 19.15 – „Koncert dzieł inspirowanych twórczością Williama Szekspira”, Glinka/Preuss/Sarcińska-Kowalczyk(60′)–Duża Scena Teatru Wybrzeże

 

Filmy pod nagim niebem

godz. 21.00 – „Ofelia”, Małgorzata Kowalska (55′) – dziedziniec GTS

godz. 22.00 – „The Lark”, Visual Language Films (5′) – dziedziniec GTS

godz. 22.10 – „Ofelie. Ikonografia szaleństwa”, Zorka Wollny (50′) – dziedziniec GTS /prezentacja pozakonkursowa/

 

3.08

godz. 15.00 – „Henry V”, Philip Parr – Theatre Parrabbola (Australia/Wielka Brytania) (60′)  – TwO /prezentacja pozakonkursowa/

godz. 20.00 – „Jaki jest twój bagaż?”, WOJTEK (45′) – scena kabaretowa na dziedzińcu GTS

 

4.08

godz. 12.00 – „Kołysanka dla Ofelii”, Weronika Kuśmider (30′) – TwO /prezentacja pozakonkursowa/

godz. 16.00 – „Henry V”, Philip Parr – Theatre Parrabbola (Australia/Wielka Brytania) (60′) – TwO /prezentacja pozakonkursowa/

godz. 19.00 – „Jaki jest twój bagaż?”, WOJTEK (45′) – TwO

godz. 22.30 – “Makbet – wina pramatki” – Mellin/Pastuszak/Wińczyk, performance  (45 min) – dziedziniec GTS

 

5.08

godz. 14.00 – „Pogaduszki u Papetów”, Projekt Rodzina Papetów (30′) – TwO /wydarzenie dla dzieci towarzyszące Festiwalowi/

godz. 16.00 i 18.00 – „Papety grają Szekspira”, Projekt Rodzina Papetów (45′) – TwO

godz. 22.00 – „Projekt Makbet”, Popiołek & Lechman (40′) – dziedziniec GTS

 

6.08

godz. 15.00 – „Sen nocy letniej”, Natasza Sołtanowicz – PWST w Krakowie filia Wrocław (60′) – scena Teatru Gdynia Główna, (plac Konstytucji 1, Gdynia)

godz. 17.00 – „Lady M.”, Teatr Gdynia Główna (50′) – scena Teatru Gdynia Główna, (plac Konstytucji 1, Gdynia)

godz. 19.30 – „Wiele hałasu o nic”, PWST Wydział Teatru Tańca w Bytomiu (90′) – Restauracja San Marco (ul. Długa 4, Gdańsk)

godz. 22.00 – „Szekspiracje”, Peleton (66′) – Dworek Sierakowskich/Młody Byron w Sopocie (ul. Czyżewskiego 12, Sopot)

 

7.08

godz. 15.00 – „Hamlet”, Marcin Zbyszyński – Akademia Teatralna w Warszawie (30 min) – TwO /prezentacja pozakonkursowa/

godz. 17.00 – „Dwa ukochania”, Franciszka Kierc – Franik (16′) – scena przed TwO

godz. 19.50 – „Szekspiracje”, Peleton (66′) – scena kabaretowa na dziedzińcu GTS

godz. 22.30 – ogłoszenie werdyktu jury SzekspirOFF 2016 – GTS

 

Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie.