Popatrzmy razem na Gdańsk – wystawa fotograficzna

Gdańsk w obiektywie osób głuchoniewidomych – wystawa fotograficzna Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się  1 grudnia o godz.17:00.

Wystawa fotografii osób głuchoniewidomych z Pomorskiej Jednostki TPG jest realizowana w ramach projektu „My też chcemy poznać oraz pokazać piękno i historię naszego Gdańska”, który powstał w odpowiedzi na problem jakim jest nieobecność osób głuchoniewidomych (OGN) w życiu społecznym Gdańska.
Celem projektu jest zaprezentowanie możliwości i zdolności, jakimi dysponują głuchoniewidomi mieszkańcy miasta. Warsztaty, podczas których ich uczestnicy zdobyli potrzebną wiedzę oraz umiejętności aby samodzielnie wykonywać zdjęcia, zaowocowały wystawą fotograficzną „Popatrzmy razem na Gdańsk”,  która ukazuje gdańskie, czasem mało znane, zakątki  z bardzo ciekawej, niecodziennej perspektywy.

Wydarzeniu towarzyszą warsztaty „ W ciemności i ciszy”, z zakresu komunikacji alternatywnej: język migowy, brajl, alfabet Lorma (zapisy podczas wystawy) oraz możliwość oglądania zdjęć w symulatorach uszkodzeń wzroku. Ekspozycja jest dostosowana do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku – audiodeskrypcję wykonano w brajlu oraz powiększonym drukiem.

 

Wystawa jest prezentowana w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w dniach 1-13 grudnia, w godzinach 14:00- 19:00.

Wstęp wolny.