Partnerujemy 8. Festiwalowi Literatury dla Dzieci!

Ósma edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci odbywa się w tym roku pod hasłem „Palce lizać!”. Organizatorem Festiwalu jest Instytut Kultury Miejskiej

W GTS gościć będziemy bardzo lubiane wieczorne czytanki dla dzieci w wieku powyżej 3 lat:

7 października 2021, g. 19.00 – 20.00
„Czytanki po zachodzie słońca. Nie rób scen“ – 10 wierszy o trudnościach charakteru 

Zapraszamy na wieczorną dawkę poezji dziecięcej autorstwa polskich klasyków, w interpretacji Marty Kalamus-Jankowskiej i Piotra Jankowskiego. A po czytankach będziemy mogli zajrzeć za kulisy teatru i poznać jego zakamarki i tajemnice!

 

„Palce lizać“ to mieć chrapkę, apetyt na coś – w naszym przypadku oczywiście na książki, ale nie zamierzamy ograniczać się tylko do smaku i tak jak zawsze będziemy doświadczać literatury wszystkimi możliwymi zmysłami.

Program Festiwalu, niczym suto zastawiony stół, obfituje w spotkania, warsztaty, projekcje filmowe, spacery i wystawy. Będą ulubieni autorzy i autorki, ilustratorzy i ilustratorki oraz goście zagraniczni, a wśród nich najlepsi twórcy książki dziecięcej. Organizatorzy pamiętali również o patronach roku i z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema zaplanowali specjalne warsztaty o robotach i sztucznej inteligencji.

Festiwal Literatury dla Dzieci z nazwy dedykowany jest dzieciom, ale to także propozycja dla animatorów i animatorek czytelnictwa, bibliotekarzy i pedagogów, którzy już po raz kolejny mogą wziąć udział w konferencji pt. „O gustach się dyskutuje“.

Wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi będzie wystawa „Wyobraź sobie. Mistrzowie japońskiej książki obrazkowej.” – w Nadbałtyckim Centrum Kultury, w dniach 2 – 17 października.

Gdańska edycja jest jedną z dwóch zaplanowanych przez IKM w tym roku. W grudniu organizatorzy zapraszają na południe Polski, do Krakowa, gdzie finałowi festiwalu towarzyszyć będzie po raz kolejny Gala Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego dla najlepszej książki roku.