Tomasz Krupiński OBRAZ – DŹWIĘK | wystawa

Za wydarzeniem OBRAZ – DŹWIĘK kryje się zderzenie dwóch osobowości artystycznych; malarza Tomasza Krupińskiego i muzyka Wojtka Mazolewskiego

WYSTAWA CZYNNA CODZIENNIE W GODZ. 14:00- 19:00
do 15 listopada
wstęp wolny

Obaj ze swobodą poruszają się w różnych stylach i konwencjach trudnych do jednoznacznego zdefiniowania, a wspólną płaszczyzną jest wielokierunkowa aktywność, kreatywność i tytaniczna praca. Wydarzenie obejmuje prezentację rzeźb, obrazów i obiektów dizajnerskich Tomasza Krupińskiego skomplementowanych dźwiękiem instrumentów Wojtka Mazolewskiego. Otwarcie nastąpi na dziedzińcu Teatru Szekspirowskiego gdzie artyści wykreują swoisty spektakl form, ognia i dźwięku.

Otwarcie: 27 października, 20:00

Tomasz Krupiński jest jednym z „Nomadów” współczesnej sztuki. Wychował się w otoczeniu piękna krajobrazu supraskiego, w miejscu które jest na styku kulturowym katolików, prawosławnych i polskich Tatarów odcisnęło to piętno na jego osobowości i znajduje odbicie w pracach artysty.
Absolwent Malarstwa Gdańskiej ASP zajmuje się również rzeźbą, projektowaniem mebli i wnętrz a jego monumentalne stalowe czółna w Parku Północnym w Sopocie stały się jego wizytówką. Artysta posługuję się z równym wyczuciem bogatą paletą materiałów: stalą ,drewnem, kamieniem, żywicą tworząc z nich rozpoznawalne formy. Artysta tworzy w Gdańsku a jego realizacje można odnaleźć w Amsterdamie, Cannes, Gstaad, Katarze i wielu innych miejscach.

Wojciech Mazolewski to basista, kompozytor, producent. Założyciel i lider Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jeden z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artysta. Lista jego muzycznych partnerów jest bardzo długa (m.in.: Pete Wareham, Dennis Gonzales, Tim Berne, Wojtek Waglewski, Lech Janerka, Fisz, Emade oraz wielu innych). Autor muzyki filmowej i teatralnej. Laureat prestiżowych nagród muzycznych, prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu w Europie, Ameryce Południowej i Japonii. Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością.