Nowe wyposażenie dla teatru

Gdański Teatr Szekspirowski zakupił sprzęt na potrzeby działalności kulturalnej, w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. Infrastruktura Kultury 2018.

Zakup wyposażenia na potrzeby działalności kulturalnej Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego przyczynił się podniesienia jakości technicznej prezentowanych w teatrze wydarzeń, zgodnie z wymogami współczesnych twórców, a także umożliwił wyjścia z ofertą kulturalną instytucji w przestrzeń zewnętrzną budynku teatru, udostępniając ją szerszej grupie potencjalnych odbiorców. Realizacja działań w przestrzeni zewnętrznej pozwoliła na dotarcie nie tylko do mieszkańców miasta i regionu, ale też szerokiej rzeszy turystów z kraju i zza granicy.

Zakupiony został sprzęt oświetleniowy, multimedialny oraz sceniczny, w tym takie urządzenia jak: reflektory ruchome sterowane z poziomu konsolety (zapewniające płynną zmianę kolorów), ruchoma głowa oparta na halogenowym źródle światła (umożliwiająca świecenie efektowe), obiektyw (pozwalający na umieszczanie projektora w większych odległościach od ekranu), zestaw do wyświetlania napisów (do wyświetlania tłumaczenia tekstu mówionego) czy wciągniki elektryczne (umożliwiające podwieszenia scenografii w nietypowych miejscach).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

1.1_zestaw_ekran_multimedialny_(plug_and_play_-_podlacz_i_uzywaj)
1.2_zestaw_laptop_z_oprogramowaniem_multimedialnym
2.2_urzadzenie_typu_ruchona_glowa
3.1_wciagnik_lancuchowy_elektryczny
3.4_zawiesie_stalowe_steelflex_czarne_2m