Lira Szekspira – czyli ciąg dalszy. Edycja 2022

Ostatni weekend sierpnia był pełen emocji. Odbyło się podsumowanie projektu „Lira Szekspira – czyli ciąg dalszy. Edycja 2022”, dofinansowanego ze środków NCK w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, w gościnnych progach Teatru w Oknie.

W sobotę, odbyło się szkolenie dla nauczycielek biorących udział w projekcie – z I LO w Malborku, II LO w Malborku, II LO w Rumi oraz PZS nr 1 w Kościerzynie.
Zajęcia „komunikacyjne kontro/wersje” poprowadziła Weronika Łucyk z Teatr Wybrzeże. Było to przygotowanie nauczycieli do prowadzenia w szkole zajęć o tym co burzy i zaśmieca mowę codzienną, o slangu, wulgaryzmach oraz słowach, które uczniowie znają i na co dzień stosują, nie zawsze wyczuwając granicę i kontekst ich użycia w sytuacjach społecznych.

W niedzielę z kolei odbyło się zebranie jury konkursu literackiego. Uczniowie nadesłali w wakacje prace dotyczące tytułowego „ciągu dalszego”, tj. dopisywali kolejne losy postaci, wątków i tematów zawartych w wybranych sztukach Szekspira.
Jury w składzie: prof. UG Ewa Nawrocka, dr Maciej Dajnowski, Daniel Odija, dr Michał Pruszak przyznało 10 równorzędnych nagród.

Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim, którzy przysłali swoje prace! Jesienią pojedziemy do ich miejscowości na wieczorki literackie – nagrodzone teksty odczytają zawodowi aktorzy.
Lista laureatów:
✨ Konrad Janusz, Robert Puczka, Anna Szczepanek, Julia Wiśniewska – I LO Malbork
✨ Dorota Konefał, Julia Ryńska, Nadia Walentynowicz – II LO Malbork
✨ Amelia Domaros, Karol Hamerski, Amelia Kroll – PZS nr 1 Kościerzyna

Fot. Anna Markowska