Lato z Szekspirem

Rusza Lato z Szekspirem w Teatrze Szekspirowskim

Po przerwie spowodowanej epidemią nareszcie otwieramy teatr i zapraszamy do środka! Wracają spektakle na scenie elżbietańskiej oraz zwiedzanie teatru z przewodnikiem. Wszystko w obowiązującym reżimie sanitarnym dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Na scenie ponownie zobaczymy znakomite Wesołe kumoszki z Windsoru w reżyserii Pawła Aignera oraz Jak wam się podoba w reżyserii Krystyny Jandy.

Wesołe kumoszki z Windsoru ponownie na deskach Teatru Szekspirowskiego

Po dłuższej przerwie wracają do GTS w swojej oryginalnej wersji na scenie elżbietańskiej Wesołe kumoszki z Windsoru – teatralny hit i pierwsza wspólna produkcja Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże. Genialne reżyserskie dzieło Pawła Aignera oraz wybitne, wielokrotnie nagradzane kreacje aktorów Teatru Wybrzeże w połączeniu z komicznym ładunkiem tekstu, dynamiką akcji, niepowtarzalnym klimatem sceny elżbietańskiej i przepięknymi kostiumami dają w efekcie spektakl, którego nie wolno przegapić.
18, 19, 25 i 26 lipca, o 15:30

SZCZEGÓŁY i SPRZEDAŻ tutaj


Jak wam się podoba gościnnie w Teatrze Szekspirowskim

W sierpniu wraca również spektakl Teatru Wybrzeże Jak wam się podoba w reżyserii Krystyny Jandy. Idylliczna komedia Williama Szekspira, jedna z najczęściej wystawianych jego sztuk, z której pochodzi słynny cytat, fragment aktu II:

Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają.

1, 2 sierpnia, o 15:00, 8 i 9 sierpnia, o 15:30

Córka wygnanego księcia, Rozalinda, i jej kuzynka Celia porzucają życie na dworze i wyruszają w ostępy Lasu Ardeńskiego. Tam, uwolnione z okowów konwencji, dziewczyny doznają wyzwalającej transformacji. Ukrywając się w męskich przebraniach, mają szansę zasmakować innego życia i poznać, czym jest prawdziwa miłość.

W spektaklu występują:
Krzysztof Matuszewski – Książę wygnany; Le Beau, dworzanin księcia Fryderyka, Jarosław Tyrański – Fryderyk, młodszy brat Księcia; Ambroży Ambaras, wiejski proboszcz, Marcin Miodek – Amiens, towarzysz wygnanego Księcia; Jakub, drugi syn Rolanda de Bois, Maciej Konopiński – Jakub, towarzysz wygnanego Księcia, Grzegorz Otrębski – Oliwer, najstarszy syn Rolanda de Bois, Piotr Biedroń – Orlando, najmłodszy syn Rolanda de Bois, Jakub Nosiadek – Karol, zapaśnik; Sylwiusz, pasterz, Jerzy Gorzko – Adam, stary sługa rodu de Bois, Michał Jaros – Lakmus, błazen, Jacek Labijak – Koryn, pasterz, Magdalena Gorzelańczyk – Rozalinda, córka wygnanego Księcia, Agata Woźnicka – Celia, córka księcia Fryderyka, Katarzyna Dałek – Febe, pasterka, Małgorzata Oracz – Anielka, wieśniaczka oraz Mateusz Feliński, Dawid Kasprzyk, Mateusz Kaczanowski i Wojciech Rychłowski jako Dworzanie (gościnnie).

SZCZEGÓŁY i SPRZEDAŻ tutaj


Zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego z przewodnikiem

Teatr Szekspirowski jest jednym z niewielu teatrów na świecie, które można zwiedzić z przewodnikiem. Ten jedyny na świecie teatr z otwieranym dachem swoją oryginalną, nagradzaną w międzynarodowych konkursach architekturą oraz niezwykłą, zakorzenioną w XVII wieku historią co roku przyciąga rzesze odwiedzających. Jego drewniane wnętrze przenosi widzów do czasów Szekspira. Jako jedyny teatr w Polsce wystawia spektakle na scenie elżbietańskiej. Zwiedzanie trwa godzinę i obejmuje wnętrza oraz zewnętrzne przestrzenie budynku – jak tarasy i ścieżkę spacerową na 7-metrowej wysokości murze otaczającym teatr.
Ze względów bezpieczeństwa oraz zachowania reżimu sanitarnego, w zwiedzaniu będzie mogło wziąć udział maksymalnie 15 osób na jednego przewodnika. Aby zagwarantować sobie miejsce, proponujemy zakupić bilety wcześniej – online lub w kasie teatru.

SZCZEGÓŁY i SPRZEDAŻ tutaj

WAŻNE: Zasady uczestnictwa w wydarzeniach