NAGRODA Polskie Wnętrze Publiczne 2016

Klubokawiarnia i Bufet Aktora w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim zostały najlepszymi wnętrzami publicznymi 2016 roku w plebiscycie Polskie Wnętrze 2016.

Grupa Sztuka Architektury już po raz dziewiąty przeprowadziła wspólne architektoniczne podsumowanie minionego roku. Redakcje wortali Sztuka-Architektury.pl, Sztuka-Wnetrza.pl i Sztuka-Krajobrazu.pl do 20 stycznia 2017 roku zbierały informacje o najciekawszych projektach publicznych i prywatnych w polskiej architekturze 2016 roku.

Wynikiem tych poszukiwań były nominacje w poszczególnych kategoriach, na które następnie głosowali internauci oraz profesjonalne jury, w skład którego weszli architekci – laureaci poprzednich edycji plebiscytu.

Zwyciężczynią Plebiscytu POLSKIE WNĘTRZE 2016 w kategorii Wnętrza Publiczne została Marta Koniczuk Pracownia Architektury Wnętrz za projekty Klubokawiarni i Bufetu Aktora w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystej Gali w Centrum Łowicka w Warszawie.
Nagrodzono zwycięzców głosowania internetowego oraz dwa biura projektowe, których realizacje wybrane zostały na podstawie głosowania jury – jednym z nich jest właśnie pracownia Marty Koniczuk. Gali towarzyszyła wystawa prac nagrodzonych oraz nominowanych w Plebiscycie.