Gdański Tydzień Demokracji w GTS

W ramach 4. edycji Gdańskiego Tygodnia Demokracji organizowanego przez Urząd Miejski w Gdańsku w dniach 16-22 września Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na warsztaty poświęcone demokratycznym mechanizmom sprawowania władzy, przygotowane w oparciu o sztuki Szekspira (19.09), a także na koncert Marka Dyjaka (22.09).

Warsztaty dla młodzieży – brak miejsc

Warsztaty pt.: „Społeczeństwo i władza – szekspirowska lekcja odpowiedzialności”, odbędą się 19 września w godz. 16:00-19:00 w Teatrze Szekspirowskim, poprowadzi je Marta Nowicka, Specjalista ds. Edukacji. Warsztat przeznaczony jest dla młodzieży 13-16 lat. Udział w warsztatach jest bezpłatny, na zapisy.

Warsztaty będą łączyły elementy gry aktorskiej, zabaw improwizacyjnych, czytania krótkich fragmentów tekstu (bez konieczności zapoznania się z całym dziełem) oraz fragmenty filmowych adaptacji omawianych dzieł.

Wstęp wolny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane wyłącznie drogą mailową na adres: edukacja@teatrszekspirowski.pl (należy podać imię i nazwisko uczestnika, wiek oraz kontakt do opiekuna – w wypadku osób niepełnoletnich).

SZCZEGÓŁY WARSZTATÓW

Koncert Marka Dyjaka

W niedzielę 22 września o godz. 19:00 na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego wystąpi Marek Dyjak, artysta, który „mocnym głosem, śpiewa równie mocne utwory, w których – jak mówią sami fani – jest krew, żółć i łzy. Na rynku papierowych supermenów jest zjawiskiem” – ocenia Jan Wołek. A krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska określa Dyjaka jako „Najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku muzycznym”. Podczas koncertu pt. “Za Twoją i moją wolność” usłyszymy takie utwory jak: “Piosenka w samą porę”, “Człowiek złota ryba” czy słynny utwór “A my nie chcemy uciekać stąd” napisany przez Jacka Kaczmarskiego w 1980 roku po pożarze szpitala psychiatrycznego w Górnej Grupie.

Bilety