Gdański Teatr Szekspirowski zdobywcą Architizer A+ Award 2016

Gdański Teatr Szekspirowski nagrodzony prestiżową Architizer A+Award!

Architizer jest największym portalem na świecie, dedykowanym architekturze. Od czterech lat portal organizuje międzynarodowy konkurs, w którym nagradzane są najlepsze projekty i obiekty architektoniczne, przestrzenie oraz produkty z całego świata. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono tysiące projektów z ponad 95 krajów.

Konkurs przewiduje dwa rodzaje nagród w 113 kategoriach – Nagrodę Jurorów (Jury-selected Winner) oraz Nagrodę czytelników portalu, wybieraną w otwartym głosowaniu (Popular Choice Winner).

Gdański Teatr Szekspirowski był nominowany w dwóch kategoriach: Architektura + Cegła (Architecture + Brick) oraz Gmach/Teatr (Hall/Theatre). W obydwu kategoriach trafił do ścisłego finału i znalazł się wśród 5 finalistów, wybranych spośród obiektów z całego świata.

W kategorii Hall/Theatre GTS zdobył Nagrodę Jurorów.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 12 maja w Nowym Yorku

Wśród tegorocznych zwycięzców Architizer A+Awards znaleźli się również m.in.: Bohlin Cywinski za Jackson’s Apple store  Palo Alto, Rafael de Cárdenas LTD.’s za Black Ocean Firehouse w Nowym Yorku, Phaedrus Studio’s za Odin Bar + Café w Toronto, Sage and Coombe Architects’ za Ocean Breeze Track and Field House w Staten Island oraz Zaha Hadid Architects’ za Messner Mountain Museum Corones we Włoszech.

Pełna lista finalistów oraz nagrodzonych znajduje się na stronie: awards.architizer.com

 

Prezentacja teatru na stronie konkursu: http://content.vandersandengroup.com/#collection/014f8d8b809d8e554cb36cf931b798d0f347c40a

Artykuł o nagrodzie (Holandia, Belgia): http://www.bouwenwonen.net/architectuur/read.asp?id=39353&content=Limburgse-baksteenfabrikant-wint-Architizer-A+-Award