Dzień Teatru Publicznego

Bilet do teatru za 350 groszy – już po raz piąty Teatr Szekspirowski z okazji Dnia Teatru Publicznego bierze udział w tej ogólnopolskiej akcji

W Teatrze Szekspirowskim zobaczymy spektakl Koniec miłości w wykonaniu Teatru Polskiego z Bydgoszczy.
Akcja finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI


Dzień Teatru Publicznego

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie po raz piąty. Pomysł DTP zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów –także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. Sprzedaż biletów –prowadzona tylko w kasach teatrów –rozpocznie się 18maja, ale spektakle „za grosze” będą grane przez cały tydzień –aż do 26maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 350 groszy (3,5zł).

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach DTP spektakli dostępne na www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

#czarnonabialym #groszegrajarole #bilet350groszy #5latdzieńteatrupublicznego