fot. Przemek Świderski

Dyrektor GTS Prof. Jerzy Limon Człowiekiem Roku 2015

Profesor Jerzy Limon, Dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego,
został Człowiekiem Roku 2015 Dziennika Bałtyckiego

Został nominowany za stworzenie i prowadzenie dynamicznej i ważnej instytucji kultury, jaką jest Teatr Szekspirowski.
Człowiek Roku to najważniejsza nagroda „Dziennika Bałtyckiego”, prestiżowy tytuł, który od 2001 roku przyznaje specjalna 18-osobowa kapituła, złożona z przedstawicieli świata nauki, kultury, biznesu, samorządu i mediów. Tytuł ten przyznawany jest osobie, której zaangażowanie w życie regionu i dokonania w minionym roku przyczyniły się do rozsławienia Pomorza, a jej kompetencje, prawość i uczciwość powodują, że jest wzorem do naśladowania.

„Tytuł Człowieka Roku 2015 „Dziennika Bałtyckiego” kapituła przyznała inicjatorowi, twórcy i dyrektorowi Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Profesorowi Jerzemu Limonowi. To wybitny polski anglista, teatrolog i wykładowca – człowiek, który nie tylko zrealizował swoją wizję i marzenie, ale też obronił formułę jednocześnie repertuarowego i impresaryjnego teatru. Dziś jego teatr ma stałą, wierną publiczność, dla której występują najlepsze, nie tylko polskie, zespoły teatralne.” – z uzasadnienia autorstwa Mariusza Szmidki, Redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego”

Dotychczasowymi laureatami nagrody są:

Prof. Maciej Żylicz, Wojciech Szczurek, Paweł Olechnowicz, Prof. Janusz Limon, Lech Wałęsa, Leszek Możdżer, Ks. Piotr Krakowiak, Prof. Janusz Rachoń, Natalia Partyka, Prof. Jacek Jassem, Janusz Lewandowski, Daniel Czapiewski, Danuta Wałęsa, Paweł Adamowicz, Małgorzata Rybicka, Donald Tusk i Ks. Jan Kaczkowski.

Więcej na ten temat