BOSKA! | spektakl

Spektakl BOSKA! na scenie Teatru Szekspirowskiego, 18 września o 19:00

To spektakl o tym, że warto realizować nawet najbardziej szalone marzenia.

Zabawna i momentami zdumiewająca opowieść o Florence Foster Jenkins – bogatej ekscentryczce, która, nie mając słuchu ani głosu występowała w najsłynniejszych salach koncertowych świata, zapełniając Carnegie Hall do ostatniego miejsca. Radośnie fałszując, wierząc jednocześnie w swój talent i słuch muzyczny, Jenkins mówiła: Ludzie mogą mówić, że nie umiem śpiewać, ale nikt nigdy nie powie, że nie śpiewałam. Ta prawdziwa opowieść o jednej z najdziwniejszych postaci dwudziestowiecznej kultury pokazuje, że warto realizować nawet najbardziej szalone marzenia. Płyty z wykonaniami Jenkins sprzedawane są do dziś na całym świecie.

Spektakl zaprezentowany zostanie w ramach Euro Chamber Music Festival.

BOSKA! Petera Quiltera to sztuka lekka, świetnie napisana, z doskonałymi proporcjami scen zabawnych i wzruszających, pozwalająca aktorce grającej główną rolę w pełni rozwinąć skrzydła. (…) Janda gra swoją bohaterkę z lekkim dystansem, ale też z wielką czułością. Rola Madame Jenkins to dla niej także zabawa z własnym wizerunkiem artystki uwielbianej przez widzów, ale nie zawsze docenianej przez krytykę. No i osoby, która, tak jak Madame, wbrew przeciwnościom dopięła swego. Gra ją przecież na własnej scenie.

Aneta Kyzioł

 

Jandzie udaje się w tym przedstawieniu niemal wszystko: oszałamia wokalną dezynwolturą w arii “Królowej Nocy” Mozarta, arii Adeli Straussa czy w “Habanerze” Bizeta. Maciej Stuhr dowcipnie prowadzi postać McMoona, geja akompaniatora, przerażonego i zafascynowanego swoją pracodawczynią, która nie po współczucie do nas przyszła, ale po wieczną fascynację swoją wolą bycia artystką.

 

 

 

tytuł oryginalny: GLORIOUS!
przekład: Elżbieta Woźniak
reżyseria: Andrzej Domalik
scenografia: Dorota Kołodyńska
przygotowanie wokalne: Aldona Krasucka
światło: Edward Kłosiński
asystent scenografa: Małgorzata Domańska
producent wykonawczy: Rafał Rossa

OBSADA:
Krystyna Janda, Maciej Stuhr, Wiktor Zborowski, Anna Iberszer, Krystyna Tkacz, Ewa Telega

czas trwania: 160 min.
1 przerwa

 

SPRZEDAŻ BILETÓW tutaj