26. Festiwal Szekspirowski 27.07-6.08.2022

Trzy odsłony szekspirowskiej Burzy, VR-owy Hamlet, żałobny musical, teatr tańca, projekty z pogranicza różnych sztuk i wiele wydarzeń towarzyszących złożą się na program tegorocznego międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku.

26. edycja połączy prezentacje spektakli zagranicznych z dwoma nurtami polskich realizacji szekspirowskich pokazywanych w trybie konkursowym: Konkursu o Złotego Yoricka oraz Konkursu SzekspirOFF.

Tegoroczne motto festiwalu jest odwołaniem do zagranicznych inscenizacji „Burzy”, które zagoszczą na Festiwalu oraz do burz przetaczających się przez świat – politycznych, pandemicznych, klimatycznych i tych związanych z kondycją człowieka.

W Programie zagranicznym zobaczymy spektakle z Włoch, Danii, Kalifornii, Czech, Norwegii a także Ukrainy.
Ponadto zaprezentowanych zostanie aż pięć polskich spektakli wyłonionych do finału Konkursu na najlepszą polską produkcję szekspirowską sezonu, w skrócie Konkursu o Złotego Yoricka.
Nie zabraknie także nurtu SzekspirOFF, reprezentowanego w tym roku przez finalistów z dwóch konkursów: SzekspirOFF Produkcje i SzekspirOFF Prezentacje. Po trzech finalistów obu konkursów będzie ocenianych przez międzynarodowe Jury festiwalu w ramach konkursu SzekspirOFF.

Festiwalowi towarzyszyć będą debaty, spotkania z artystami, próby otwarte i warsztaty prezentowane w ramach akcji Burza w Mózgu.

PROGRAM, INFORMACJE i BILETY