_wyr

BURZA, Białostocki Teatr Lalek | BILET DO TEATRU ZA 500 GROSZY

Sensacja, czary i zemsta!

 

Oto Prospero, król Mediolanu, zostaje zdradziecko wygnany z Królestwa – i to przez kogo? Przez własnego brata! Wraz ze swą mała córeczka znajdują schronienie na jednej z najdzikszych wysp. Mija czternaście lat – 14 lat wprawiania się w sztuce tajemnej
i czternaście lat oczekiwania na upragnioną zemstę. W końcu nadchodzi ten moment! Pewnego dnia statek z najzacieklejszymi wrogami Prospera na pokładzie rozbija się u wybrzeża wyspy – wskutek wywołanej przez niego w tym celu tytułowej burzy.

W spektaklu wykorzystano fragmenty utworów Wolfganga Amadeusza Mozarta, Gerarda Grisey’a, György Ligetiego oraz Pawła Szymańskiego.

Utwór Un aura amorosa z Cosi fan tutte W. A. Mozarta w wykonaniu Chóru Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego – dyrygent: Lilianna Krych.

przekład: Stanisław Barańczak
reżyseria: Waldemar Raźniak
asystent reżysera: Wiesław Czołpiński
kostiumy: Anna Angelika Łapińska
scenografia: Jan Polívka (Czechy)
multimedia: Krzysztof Kiziewicz

OBSADA:

Sylwia Janowicz-Dobrowolska, Łucja Grzeszczyk, Krzysztof Bitdorf, Wiesław Czołpiński, Jacek Dojlidko, Ryszard Doliński, Michał Jarmoszuk, Zbigniew Litwińczuk

 

1600x1050

Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu ogólnopolskiej akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”, która finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Bilety dostępne tylko w kasie Teatru.

Jedna osoba może kupić maksymalnie 2 bilety.

 

3-logotyp-it-wersja-podstawowa-pelna       mkidn_01_cmyk