BURZA, Białostocki Teatr Lalek | BILET ZA 500 GROSZY – są jeszcze bilety!

Sensacja, czary i zemsta!

 

Kto ma wątpliwości, że teatr może nam zafundować efekty 3D, olśnić wizualnie tak, że oko nie nadąża, a jednocześnie zaciekawi dobrym aktorstwem, niech biegnie do lalkarzy na „Burzę” Szekspira. Tekst sprzed blisko 500 lat brzmi nadal świeżo, a strona plastyczna zachwyca.

W Białostockim Teatrze Lalek dostajemy dość skrócone dzieło Szekspira, za to w wersji niezwykle wizyjnej, pełnej magii i czarownego klimatu. Taka zresztą – na styku realności i fantazji – „Burza” jest: Szekspir bowiem obok ludzi powołał do życia też potwora i ducha ulepionego z powietrza. I zarówno te pierwszorzędnie mamiące widza postaci, jak i multimedia (Krzysztof Kiziewicz), wprowadzają do spektaklu Waldemara Raźniaka ów fantasmagoryczny nastrój, któremu szybko poddają się widzowie.

Monika Żmijewska, „Gazeta Wyborcza”, 8.09.2015

 

Oto Prospero, król Mediolanu, zostaje zdradziecko wygnany z Królestwa – i to przez kogo? Przez własnego brata! Wraz ze swą mała córeczka znajdują schronienie na jednej z najdzikszych wysp. Mija czternaście lat – 14 lat wprawiania się w sztuce tajemnej
i czternaście lat oczekiwania na upragnioną zemstę. W końcu nadchodzi ten moment! Pewnego dnia statek z najzacieklejszymi wrogami Prospera na pokładzie rozbija się u wybrzeża wyspy – wskutek wywołanej przez niego w tym celu tytułowej burzy.

W spektaklu wykorzystano fragmenty utworów Wolfganga Amadeusza Mozarta, Gerarda Grisey’a, György Ligetiego oraz Pawła Szymańskiego.

Utwór Un aura amorosa z Cosi fan tutte W. A. Mozarta w wykonaniu Chóru Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego – dyrygent: Lilianna Krych.

przekład: Stanisław Barańczak
reżyseria: Waldemar Raźniak
asystent reżysera: Wiesław Czołpiński
kostiumy: Anna Angelika Łapińska
scenografia: Jan Polívka (Czechy)
multimedia: Krzysztof Kiziewicz

OBSADA:

Sylwia Janowicz-Dobrowolska, Łucja Grzeszczyk, Krzysztof Bitdorf, Wiesław Czołpiński, Jacek Dojlidko, Ryszard Doliński, Michał Jarmoszuk, Zbigniew Litwińczuk

500gr-twitter-1024x342

 

Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu ogólnopolskiej akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”, która finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Bilety dostępne tylko w kasie Teatru.

Jedna osoba może kupić maksymalnie 2 bilety.

 

3-logotyp-it-wersja-podstawowa-pelna       mkidn_01_cmyk