30

Teatr w Oknie

Jest to pierwszy tego typu teatr studyjny na świecie.

Jego wewnętrzna przestrzeń może pomieścić ok. 40 osób. Usytuowany jest w centrum Głównego Miasta, przy ul. Długiej 50/51, głównej spacerowej ulicy Gdańska, na którą wychodzą jego dwa duże okna. Stanowią one naturalną sceniczną rampę, element scenografii bądź przestrzeń gry, umożliwiając wystawianie spektakli zarówno wewnątrz teatru, jak i na zewnątrz – na dobudowanej scenie, bądź bezpośrednio na ulicy.

Z powodzeniem organizujemy tu takie wydarzenia artystyczne, jak spektakle, koncerty, happeningi, performance, wykłady, spotkania literackie czy przeglądy filmów. TwO stanowi też centrum działań w ramach organizowanego co roku przez Gdański Teatr Szekspirowski i Fundację Theatrum Gedanense Lata z Szekspirem, którego centralnym punktem jest Festiwal Szekspirowski.

Uroczystego otwarcia Teatru w Oknie w 2009 roku dokonał Andrzej Wajda. Od tego momentu gościliśmy na scenie wielu znakomitych artystów, takich jak: Andrzej Seweryn, Leszek Możdżer, Mazzoll, Bożena Eltermann, Mikołaj Trzaska, Marcin Bortkiewicz, Jacek Kulesza czy Jon McKenna.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami TwO.

Teatr w Oknie, 2010

 

 

Teatr w Oknie prowadzony jest przez Fundację Theatrum Gedanense.

 

TwO_logo_podstawowe2         LOGO FTG_web-vsm

 

Teatr w Oknie
ul. Długa 50/51
80-831 Gdańsk

Dorota Sentkowska – koordynator TwO
teatrwoknie@ftg.pl
tel: +48 58 3220414, +48 533 333 855