fot. Bartek Wutkowski

Chemia Teatru

Zapraszamy nauczycieli, uczniów, pasjonatów przedmiotów ścisłych i teatru, oraz osoby, które chcą poznać tajniki eksperymentów chemicznych i zasady funkcjonowania sceny teatralnej, na interesujące warsztaty, będące powiązaniem przedmiotów ścisłych i edukacji artystycznej, pod nazwą „Chemia Teatru”. Program skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych.

W czterech ciekawych blokach tematycznych uczestnicy zajęć będą mogli poznać magiczną historię Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, oraz przekonać się na własne oczy jak powstaje dym do efektów specjalnych, dżin w butelce czy niewidzialny list. A co najważniejsze, podczas naszych zajęć, uczniowie będą mogli sami wcielić się w role aktorów i twórców spektakli, konstruując własne rekwizyty sceniczne oraz wykonując zadania niezbędne do wykreowania widowiska teatralnego. Zajęcia odbywają się w GTS wybrane poniedziałki, w godzinach 9:00-14:15. Przeznaczone są dla grup zorganizowanych, liczących minimalnie 22 osoby, a maksymalnie 25 osób.

Koszt udziału:
pakiet podstawowy – 65 zł od osoby
pakiet z wyżywieniem (obiad) – 80 zł od osoby

Regulamin uczestnictwa w Chemii Teatru

Formularz zgłoszeniowy na zajęcia do pobrania tutaj!

Informacje na temat projektu i wolnych terminów:
Anna Markowska – koordynator projektu
+48 608658604
chemia.teatru@teatrszekspirowski.pl

Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją Theatrum Gedanense

Sponsor/mecenas:
cmykrobyg-art-of-building-poz-cmykbez-tla

Partnerzy:
pyra-bar

pirotech-com-pl

banner-reklamowy

 

 

 

17 grudnia 2016 roku, odbyły się warsztaty próbne do projektu „Chemia Teatru”, w których udział wzięła młodzież ze Stowarzyszenia Teatralnego Ingenium. Osiemnastu uczestników z zainteresowaniem realizowało program czterech bloków tematycznych, łączących w sobie przedmioty ścisłe oraz edukację artystyczną. Profesjonalna kadra instruktorska, złożona z 4 osób, demonstrowała między innymi doświadczenia z sztucznym dymem, dżinem w butelce oraz angażowała uczestników w rozwiązywanie skomplikowanych zagadek logicznych. Ponadto młodzież miała do wykonania sporo zadań wymagających pracy własnej, dzięki którym mogła się przekonać na własnej skórze jak tworzy się maskę sceniczną, sztuczną krew oaz jak czuje się aktor odgrywając swoją rolę na profesjonalnej scenie Teatru Szekspirowskiego. Uwieńczeniem warsztatów było zwiedzanie Teatru podczas którego uczestnicy mogli poznać jego niesamowitą historię i dotrzeć do najbardziej tajemniczych zakamarków murów, w których czuć ducha Szekspira.